Historia jest ważna na dziś i na jutro

Zignoruj ​​oburzenie polityków: historia ma kluczowe znaczenie dla rozwoju krytycznych umysłów, zrozumienia teraźniejszości i przygotowania ludzi do przyszłości.

Politycy szukający dyscypliny, która jest łatwym celem, gdy kwestie opłacalności i możliwości zatrudnienia absolwentów stają się coraz większe, nie trzeba długo szukać historii – a zwłaszcza historii średniowiecza.

Robert Halfon, przewodniczący brytyjskiego komitetu edukacyjnego Commons, był ostatnim parlamentarzystą, który chciał osiągnąć cel, mówiąc w zeszłym miesiącu The Times, że fundusze rządowe powinny być kierowane do dyscyplin, w których występują niedobory umiejętności, takich jak „opieka zdrowotna, kodowanie, budownictwo, inżynieria, [i] cyfrowe „.

„Jeśli ktoś chce robić średniowieczną historię, to jest w porządku” – powiedział poseł. „Wciąż zaciągasz pożyczkę i ją spłacasz. Ale wszystkie zachęty od rządu i tak dalej powinny iść do obszarów, których kraj potrzebuje i przyniosą największe korzyści. „

To może wydawać się nieco bogate, pochodzące od kogoś z dyplomem politycznym – i warto dodać, że trzy brytyjskie gabinety mają stopnie historyczne, w tym jeden minister gabinetu David Lidington, który ukończył doktorat nad ustawą karną Tudorów.

Jasne jest jednak, że historia to dyscyplina stojąca przed trudną przyszłością, gdy decydenci na całym świecie coraz częściej mają obsesję na punkcie przedmiotów ścisłych, technicznych i inżynieryjnych.

Obawy te nie ograniczają się do polityków: zapisy na programy historyczne jako odsetek całkowitej liczby studentów mają tendencję spadkową zarówno w USA, jak iw Wielkiej Brytanii, a wydziały historyczne prawdopodobnie nie wykorzystały popularnych zainteresowań z przeszłości, które – jeśli ostatni sukces przebojowych książek historycznych i programów telewizyjnych, takich jak Who You You You You Are? są cokolwiek do zrobienia – jest większe niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Posiadanie licencjatu z historii i magistra studiów średniowiecznych nigdy nie wyrządziło mi żadnej krzywdy, chociaż teraz, ponad dekadę, jestem dość zardzewiała, tłumacząc nie-historykowi wartość mojej rozprawy o 20 000 słów na temat losy klasy senatorskiej w VI-wiecznych Włoszech.

Przez większość czasu spędzałem na uniwersytecie, co tydzień miałem dwa, może cztery godziny czasu kontaktu. Nie przeszkadzało mi to – co mieli robić wykładowcy, stać nad nami, kiedy czytamy w bibliotece? – ale dzisiejsi studenci płacący ponad 9 000 funtów rocznie mogą mieć odmienne zdanie.

Jednak los historii na naszych uniwersytetach jest czymś, co powinno dotyczyć nas wszystkich, ponieważ pięciu historyków z wiodących sektorów anglofońskich, którzy przyczyniają się do naszej okładki w tym tygodniu, w pełni demonstruje.

W czasach, gdy przeszłość jest bardziej kwestionowana niż kiedykolwiek wcześniej – aby wziąć dwa przykłady cytowane w tym dziele, nad rolą upamiętniającą Civil War w USA, lub miejsce krzyżowców w rzekomo „chwalebnej białej europejskiej przeszłości” – społeczeństwo Desperacko potrzebuje ludzi w akademii i na całym świecie, którzy rozumieją złożoność naszego dziedzictwa i potrafią przebić się przez dziwaczne nadużycia.

A w naszych społeczeństwach, które stoją w obliczu historycznie znanych wyzwań, takich jak populizm, nacjonalizm i coraz głębsza partyzantka, potrzebujemy silnych głosów, które mogłyby wypromować często mroczne lekcje przeszłości.

Chociaż los historii nie powinien opierać się wyłącznie na argumentach utylitarnych, można również przeciwdziałać argumentom związanym z zatrudnialnością. Na rynku pracy w Zjednoczonym Królestwie wyniki uczniów z historii dobrze się sprawdzają, a tylko w zeszłym tygodniu amerykańskie sprawozdanie wykazało, że absolwenci kierunków humanistycznych, w sumie, wynagradzają ziemię i są z nich zadowoleni.


Co więcej, szerokie uniwersalne umiejętności, które daje stopień historii – krytyczne myślenie, komunikacja, zdolność do rozpowszechniania informacji i formułowania argumentów, by wymienić tylko kilka – mogą okazać się bardzo cenne na rynku pracy, który jest bardziej niepewny niż kiedykolwiek wcześniej. . A intelektualna dyscyplina i zwinność umysłowa wpojoną badaniom historii będą prawdziwym atutem dla siły roboczej, ponieważ nie mamy pojęcia, jak będą wyglądać prace, do których obecnie szkolimy dzisiejszych absolwentów. Nie możesz nauczyć się umiejętności dla przyszłych zawodów, grając w gry online lub szukając spiny za rejestracje. Możesz zacząć od studiowania historii.

Nie znaczy to, że historia i historycy nie powinni działać, by odpowiedzieć na krytykę, którą im się kieruje. Jak pokazuje ta funkcja, obejmują one ciągłe zaabsorbowanie zachodnią, białą przeszłością; trudne warunki zatrudnienia dla młodszych naukowców; i ciągłą niechęć niektórych historyków do angażowania się z kimkolwiek spoza ich kręgów naukowych.

W akademii są wielkie wyzwania, przed którymi stoi historia. Ale dzisiejsze pilne kwestie polityczne i społeczne sprawiają, że jeszcze ważniejsze staje się, aby badania nad przeszłością kwitły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *